Produkte > FESTO CORPORATION > EGSC-BS-KF-25-75-6P
EGSC-BS-KF-25-75-6P Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: MINI SLIDE
Packaging: Bulk
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±15µm
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Termination Style: Connector
Duty Cycle: 100%
Stroke Length: 2.953" (75.00mm)
Ingress Protection: IP40
Motor Type: Stepper
Part Status: Active
Speed: 15.75 in/s (400.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 4.50lbf (20.0N)
Acceleration: 15.00 m/s²
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGSC-BS-KF-25-75-6P Festo Corporation
Description: MINI SLIDE, Packaging: Bulk, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±15µm, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Termination Style: Connector, Duty Cycle: 100%, Stroke Length: 2.953" (75.00mm), Ingress Protection: IP40, Motor Type: Stepper, Part Status: Active, Speed: 15.75 in/s (400.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 4.50lbf (20.0N), Acceleration: 15.00 m/s².