Produkte > FESTO CORPORATION > EGSS-BS-KF-32-25-8P-ST-M-H1-PLK-AA
EGSS-BS-KF-32-25-8P-ST-M-H1-PLK-AA
EGSS-BS-KF-32-25-8P-ST-M-H1-PLK-AA Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: MINI-SLIDE UNIT
Features: Integrated Controller, Limit Switches
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Type: Linear Axis
Accuracy: ±15µm
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Termination Style: Connector
Duty Cycle: 100%
Stroke Length: 0.984" (25.00mm)
Ingress Protection: IP40
Motor Type: Stepper
Part Status: Active
Speed: 7.48 in/s (190.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 13.48lbf (60.0N)
Acceleration: 5.00 m/s²
Feedback Type: Absolute Encoder
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGSS-BS-KF-32-25-8P-ST-M-H1-PLK-AA Festo Corporation
Description: MINI-SLIDE UNIT, Features: Integrated Controller, Limit Switches, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Type: Linear Axis, Accuracy: ±15µm, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Termination Style: Connector, Duty Cycle: 100%, Stroke Length: 0.984" (25.00mm), Ingress Protection: IP40, Motor Type: Stepper, Part Status: Active, Speed: 7.48 in/s (190.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 13.48lbf (60.0N), Acceleration: 5.00 m/s², Feedback Type: Absolute Encoder.