Produkte > CHEMI-CON > EGVD350ELL472MMP1H
EGVD350ELL472MMP1H
EGVD350ELL472MMP1H Chemi-Con
GVDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.1935 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.11 A @ 100 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGVD350ELL472MMP1H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.1935 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.11 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGVD350ELL472MMP1H EGVD350ELL472MMP1H Hersteller : Chemi-Con GVDLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 4700uF 20% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGVD350ELL472MMP1H EGVD350ELL472MMP1H Hersteller : United Chemi-con gvdll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 0.019 Ohm 3.75A 3000h 135°C Bulk Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12