Produkte > CHEMI-CON > EGXA451VSN471MR60L
EGXA451VSN471MR60L
EGXA451VSN471MR60L Chemi-Con
GXAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.87 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6741 A @ 50 kHz
auf Bestellung 398 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXA451VSN471MR60L Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.87 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6741 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EGXA451VSN471MR60L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXA451VSN471MR60L EGXA451VSN471MR60L Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010887087_1-2524801.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 450V
Produkt ist nicht verfügbar
EGXA451VSN471MR60L EGXA451VSN471MR60L Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887087_1-2524801.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 450V