Produkte > CHEMI-CON > EGXE500ELL471MK25S
EGXE500ELL471MK25S
EGXE500ELL471MK25S Chemi-Con
GXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 59 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 575 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.15 A @ 100 kHz
auf Bestellung 162 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE500ELL471MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 59 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 575 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.15 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE500ELL471MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE500ELL471MK25S EGXE500ELL471MK25S Hersteller : United Chemi-Con GXELL_e-2509126.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470UF 50V