Produkte > CHEMI-CON > EGXE630ELL470MJC5S
EGXE630ELL470MJC5S
EGXE630ELL470MJC5S Chemi-Con
GXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 590 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 212 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 530 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2606 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE630ELL470MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 590 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 212 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 530 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE630ELL470MJC5S EGXE630ELL470MJC5S Hersteller : United Chemi-Con GXELL_e-2509126.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 63Volts 0.2