Produkte > CHEMI-CON > EGXE630ETD101MJ16S
EGXE630ETD101MJ16S
EGXE630ETD101MJ16S Chemi-Con
GXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 410 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 276 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 785 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE630ETD101MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 410 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 276 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE630ETD101MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE630ETD101MJ16S EGXE630ETD101MJ16S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-772867.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 63 Volt
auf Bestellung 139 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EGXE630ETD101MJ16S EGXE630ETD101MJ16S Hersteller : Chemi-Con GXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 410 mOhms