Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXF101ELL391MK40S
EGXF101ELL391MK40S
EGXF101ELL391MK40S United Chemi-Con
GXFLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RAD TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.485 A @ 120 Hz
auf Bestellung 448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF101ELL391MK40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RAD TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.485 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EGXF101ELL391MK40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF101ELL391MK40S EGXF101ELL391MK40S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 100 Volts 20%