Produkte > CHEMI-CON > EGXF161ELL131ML20S
EGXF161ELL131ML20S
EGXF161ELL131ML20S Chemi-Con
Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160VDC 130uF Tol 20% 16x20mm AEC-Q200
auf Bestellung 485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF161ELL131ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 130UF 20% 160V RAD TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 130 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF161ELL131ML20S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 130uF 160 Volts 20%
auf Bestellung 491 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXF161ELL131ML20S EGXF161ELL131ML20S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 130UF 20% 160V RAD TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 130 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz