Produkte > CHEMI-CON > EGXF350ELL511MJ16S
EGXF350ELL511MJ16S
EGXF350ELL511MJ16S Chemi-Con
Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 510uF Tol 20% 10x16mm AEC-Q200
auf Bestellung 2082 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF350ELL511MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 510UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 94mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 510 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF350ELL511MJ16S EGXF350ELL511MJ16S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 510UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 94mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 510 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 2368 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
EGXF350ELL511MJ16S EGXF350ELL511MJ16S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 510uF 35 Volts 20%
Mindestbestellmenge: 2
EGXF350ELL511MJ16S Hersteller : United Chemi-Con(UCC) GXF_ChemiCon.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С, мкФ = 510, Uном, В = 35, Точн, % = 20, ESR, мОм = 94, Ir = 650 мА, Rm, мм = 5, Габ. розм, мм = 10 х 17,5, Тексп, °С = -40...+125, Термін експл., г @ T,°C = 3000 @ 125,... Група товару: Конденсат