Produkte > CHEMI-CON > EGXF351ELL240MK20S
EGXF351ELL240MK20S
EGXF351ELL240MK20S Chemi-Con
Chemi-Con_GXFLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350VDC 24uF Tol 20% 12.5x20mm AEC-Q200
auf Bestellung 1691 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF351ELL240MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 24UF 20% 350V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 24 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF351ELL240MK20S EGXF351ELL240MK20S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 24uF 350 Volts 20%
auf Bestellung 1887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXF351ELL240MK20S EGXF351ELL240MK20S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 24UF 20% 350V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 24 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz