Produkte > EATON ELECTRONICS > EHBSA035M4700606T
EHBSA035M4700606T
EHBSA035M4700606T Eaton Electronics
eaton-ehbsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1481-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Aluminium Organic Polymer Capacitors Hybrid PolyCAP EHBSA 0606 35V 47uF
auf Bestellung 7054 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHBSA035M4700606T Eaton Electronics
Description: CAP ALUM HYBRID 0606 35V 47UF, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHBSA035M4700606T EHBSA035M4700606T Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ehbsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1481-en.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 0606 35V 47UF
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V