EHCSA025M5600606T
EHCSA025M5600606T Eaton - Electronics Division
eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0606 25V 56
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHCSA025M5600606T Eaton - Electronics Division
Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0606 25V 56, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EHCSA025M5600606T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHCSA025M5600606T EHCSA025M5600606T Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0606 25V 56
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
EHCSA025M5600606T EHCSA025M5600606T Hersteller : Eaton Electronics eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 56UF 25V ESR=50