EHCSA050M4700810T
EHCSA050M4700810T Eaton - Electronics Division
eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0810 50V 47
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHCSA050M4700810T Eaton - Electronics Division
Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0810 50V 47, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EHCSA050M4700810T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHCSA050M4700810T EHCSA050M4700810T Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf Description: CAP HYBRID ALUM POLY 0810 50V 47
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
EHCSA050M4700810T EHCSA050M4700810T Hersteller : Eaton Electronics eaton-ehcsa-hybrid-aluminum-electrolytic-capacitor-data-sheet-elx1547-en.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 47UF 50V ESR=24