Produkte > OMNION POWER > EHHD010A0B41Z
EHHD010A0B41Z
EHHD010A0B41Z OmniOn Power
0000055000_CP
Hersteller: OmniOn Power
DC/DC Converters - Through Hole Bus converter, 120W Eighth-brick, 18-75 Vin, 10.8-13.2 Vout, Open frame
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHHD010A0B41Z OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 120W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHHD010A0B41Z EHHD010A0B41Z Hersteller : OmniOn Power™ 0000055000_CP Description: DC DC CONVERTER 12V 120W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
auf Bestellung 471 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EHHD010A0B41Z EHHD010A0B41Z Hersteller : ABB EHHD010_ds-1920321.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 120W 18-75Vin 12Vout 10A TH Iso
auf Bestellung 44 Stücke:
EHHD010A0B41Z EHHD010A0B41Z Hersteller : Adaptaflex ehhd010_ds.pdf Module DC-DC 24V/48VIN 1-OUT 12V 10A 120W 8-Pin 1/8-Brick