Produkte > VOX POWER > EIRE300-12
EIRE300-12
EIRE300-12 VOX Power
DOC_DTS_035_EIRE300_Datasheet-3519245.pdf
Hersteller: VOX Power
Switching Power Supplies 300W 12V Single Output Open Frame AC/DC 4x2
auf Bestellung 117 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EIRE300-12 VOX Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 300W, Power (Watts): 300W, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, UKCA, UL, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EIRE300-12 EIRE300-12 Hersteller : Vox Power Ltd. DOC-DTS-035-EIRE300-Datasheet.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 300W
Power (Watts): 300W
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, UKCA, UL
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 25 A