Produkte > EATON ELECTRONICS > EKC14-40-SCT
EKC14-40-SCT
EKC14-40-SCT Eaton Electronics
eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Automotive Fuses EKC14 Family, 40 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 316 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKC14-40-SCT Eaton Electronics
Description: FUSE EV 40A 1000VDC SCT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.559" L (14.96mm x 39.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKC14-40-SCT EKC14-40-SCT Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf Automotive Fuses EKC14 Family, 40 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 136-140 Tag (e)
Anzahl Preis
EKC14-40-SCT EKC14-40-SCT Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf Description: FUSE EV 40A 1000VDC SCT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.559" L (14.96mm x 39.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
auf Bestellung 205 Stücke:
EKC14-40-SCT EKC14-40-SCT Hersteller : EATON BUSSMANN eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf Description: EATON BUSSMANN - EKC14-40-SCT - Flachstecksicherung (Kfz), Hochspannung, 40 A, 1 kV, 14mm x 38mm, EKC14 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung, V DC: 1kV
Sicherungsstrom: 40A