EKC25-125-T
EKC25-125-T Eaton - Electronics Division
eaton-ekc25-74x22x25mm-ev-fuse-data-sheet-elx1446-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: EKC25 125A 1000V
Packaging: Box
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 4.528" L x 0.866" W x 0.984" H (115.00mm x 22.00mm x 25.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKC25-125-T Eaton - Electronics Division
Description: EKC25 125A 1000V, Packaging: Box, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 4.528" L x 0.866" W x 0.984" H (115.00mm x 22.00mm x 25.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKC25-125-T EKC25-125-T Hersteller : Eaton Electronics eaton-ekc25-74x22x25mm-ev-fuse-data-sheet-elx1446-en.pdf Automotive Fuses EKC25 125A 1000V