Produkte > CHEMI-CON > EKHE401VSN1D2MA55Z
EKHE401VSN1D2MA55Z
EKHE401VSN1D2MA55Z Chemi-Con
KHEN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm)
Capacitance: 1.35 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.97 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.9501 A @ 50 kHz
auf Bestellung 319 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHE401VSN1D2MA55Z Chemi-Con
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm), Capacitance: 1.35 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.97 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.9501 A @ 50 kHz.