Produkte > CHEMI-CON > EKHE451VSN621MQ60S
EKHE451VSN621MQ60S
EKHE451VSN621MQ60S Chemi-Con
KHEN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 620UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 620 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9925 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHE451VSN621MQ60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 620UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 620 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9925 A @ 50 kHz.