Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKHF401ELL151ML35S
EKHF401ELL151ML35S
EKHF401ELL151ML35S United Chemi-Con
KHFLL_e-2887319.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 400V
auf Bestellung 675 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHF401ELL151ML35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 905 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3575 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHF401ELL151ML35S EKHF401ELL151ML35S Hersteller : Chemi-Con KHFLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 400V
auf Bestellung 183 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKHF401ELL151ML35S EKHF401ELL151ML35S Hersteller : Chemi-Con KHFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 905 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3575 A @ 100 kHz