Produkte > CHEMI-CON > EKHF421ELL151MMN3S
EKHF421ELL151MMN3S
EKHF421ELL151MMN3S Chemi-Con
KHFLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 420V
auf Bestellung 229 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHF421ELL151MMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 420V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3725 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHF421ELL151MMN3S EKHF421ELL151MMN3S Hersteller : Chemi-Con KHFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 420V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3725 A @ 100 kHz