Produkte > CHEMI-CON > EKHJ451VSN461MR59M
EKHJ451VSN461MR59M
EKHJ451VSN461MR59M Chemi-Con
KHJ_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 460UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.421" (61.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 460 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.18 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.6428 A @ 50 kHz
auf Bestellung 394 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHJ451VSN461MR59M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 460UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.421" (61.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 460 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.18 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.6428 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKHJ451VSN461MR59M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHJ451VSN461MR59M EKHJ451VSN461MR59M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700489_1-2524767.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 460uF 450V
Produkt ist nicht verfügbar
EKHJ451VSN461MR59M EKHJ451VSN461MR59M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700489_1-2524767.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 460uF 450V