Produkte > CHEMI-CON > EKHS4H1VSN331MQ60S
EKHS4H1VSN331MQ60S
EKHS4H1VSN331MQ60S Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 475V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 475 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3881 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHS4H1VSN331MQ60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 475V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 475 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3881 A @ 50 kHz.