Produkte > CHEMI-CON > EKLA201LIN142KA39M
EKLA201LIN142KA39M
EKLA201LIN142KA39M Chemi-Con
KLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.84 A @ 50 kHz
auf Bestellung 398 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKLA201LIN142KA39M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.56 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.84 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKLA201LIN142KA39M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKLA201LIN142KA39M EKLA201LIN142KA39M Hersteller : Chemi-Con KLAN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,400uF 200V
Produkt ist nicht verfügbar
EKLA201LIN142KA39M EKLA201LIN142KA39M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886765_1-2524779.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,400uF 200V