Produkte > CHEMI-CON > EKLA201LIN162KA45M
EKLA201LIN162KA45M
EKLA201LIN162KA45M Chemi-Con
KLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 10% 200V SNAP TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Capacitance: 1600 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.95 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.425 A @ 50 kHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKLA201LIN162KA45M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 10% 200V SNAP TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Capacitance: 1600 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.95 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.425 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKLA201LIN162KA45M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKLA201LIN162KA45M EKLA201LIN162KA45M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010886765_1-2524779.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,600uF 200V
Produkt ist nicht verfügbar
EKLA201LIN162KA45M EKLA201LIN162KA45M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886765_1-2524779.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,600uF 200V