Produkte > CHEMI-CON > EKLA221LIN122KR51M
EKLA221LIN122KR51M
EKLA221LIN122KR51M Chemi-Con
KLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 10% 220V SNAP
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.58 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.87 A @ 50 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKLA221LIN122KR51M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 10% 220V SNAP, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.58 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.87 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKLA221LIN122KR51M EKLA221LIN122KR51M Hersteller : Chemi-Con KLAN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,200uF 220V
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKLA221LIN122KR51M EKLA221LIN122KR51M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886765_1-2524779.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,200uF 220V