Produkte > CHEMI-CON > EKMA160ETC470MF07D
EKMA160ETC470MF07D
EKMA160ETC470MF07D Chemi-Con
KMA_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 59 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 1478 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMA160ETC470MF07D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 59 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EKMA160ETC470MF07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMA160ETC470MF07D EKMA160ETC470MF07D Hersteller : Chemi-Con KMA_Series.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
EKMA160ETC470MF07D Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02091_1-2524775.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 16 Volt