Produkte > CHEMI-CON > EKMA350ELL330MF07D
EKMA350ELL330MF07D Chemi-Con
KMA_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMA350ELL330MF07D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EKMA350ELL330MF07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMA350ELL330MF07D Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02091_1-2524775.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 35 Volt