Produkte > CHEMI-CON > EKMG160ELL331MHB5D
EKMG160ELL331MHB5D
EKMG160ELL331MHB5D Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 390 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 227 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG160ELL331MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 390 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG160ELL331MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG160ELL331MHB5D EKMG160ELL331MHB5D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-514183.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 330uF 8x11.5
auf Bestellung 1483 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG160ELL331MHB5D EKMG160ELL331MHB5D Hersteller : CHEMI-CON 2343590.pdf Description: CHEMI-CON - EKMG160ELL331MHB5D - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF, 16V, 20%, RADIAL