Produkte > CHEMI-CON > EKMG160ELL470ME11D
EKMG160ELL470ME11D
EKMG160ELL470ME11D Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 135 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 614 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG160ELL470ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 135 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG160ELL470ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG160ELL470ME11D EKMG160ELL470ME11D Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 47uF 5x11
auf Bestellung 3788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG160ELL470ME11D EKMG160ELL470ME11D Hersteller : CHEMI-CON NIPCS01785-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CHEMI-CON - EKMG160ELL470ME11D - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF, 16V, 20%, RADIAL