Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG160ETE332MK25S
EKMG160ETE332MK25S
EKMG160ETE332MK25S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-514183.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 3300uF 12.5X25
auf Bestellung 206 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG160ETE332MK25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.17 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2636 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG160ETE332MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG160ETE332MK25S EKMG160ETE332MK25S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.17 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2636 A @ 100 kHz