Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG201EC3101ML25S
EKMG201EC3101ML25S
EKMG201EC3101ML25S United Chemi-Con
-514183.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 200 Volt
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG201EC3101ML25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG201EC3101ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG201EC3101ML25S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKMG201EC3101ML25S EKMG201EC3101ML25S Hersteller : Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 200 Volt cut leads