Produkte > CHEMI-CON > EKMG201ELL101ML25S
EKMG201ELL101ML25S
EKMG201ELL101ML25S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 220 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG201ELL101ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG201ELL101ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG201ELL101ML25S EKMG201ELL101ML25S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200volts 100uF 16X25
auf Bestellung 510 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG201ELL101ML25S EKMG201ELL101ML25S Hersteller : CHEMI-CON 2343590.pdf Description: CHEMI-CON - EKMG201ELL101ML25S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 200V, 20%, RADIAL