Produkte > CHEMI-CON > EKMG250ETC470ME11D
EKMG250ETC470ME11D
EKMG250ETC470ME11D Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 144 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1466 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG250ETC470ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 144 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG250ETC470ME11D EKMG250ETC470ME11D Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47UF 25V
auf Bestellung 967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKMG250ETC470ME11D EKMG250ETC470ME11D Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V