Produkte > CHEMI-CON > EKMG250ETD100ME11D
EKMG250ETD100ME11D Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 64.8 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG250ETD100ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 64.8 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG250ETD100ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG250ETD100ME11D EKMG250ETD100ME11D Hersteller : United Chemi-Con -514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 25 Volt