Produkte > CHEMI-CON > EKMG250ETD471MJC5S
EKMG250ETD471MJC5S
EKMG250ETD471MJC5S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG250ETD471MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG250ETD471MJC5S EKMG250ETD471MJC5S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
auf Bestellung 799 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
EKMG250ETD471MJC5S EKMG250ETD471MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 470uF 10x12.5