Produkte > CHEMI-CON > EKMG251ELL101MLN3S
EKMG251ELL101MLN3S
EKMG251ELL101MLN3S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 547.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1822 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG251ELL101MLN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 547.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG251ELL101MLN3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG251ELL101MLN3S EKMG251ELL101MLN3S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250volts 100uF 16X31.5
auf Bestellung 218 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG251ELL101MLN3S EKMG251ELL101MLN3S Hersteller : CHEMI-CON 2343590.pdf Description: CHEMI-CON - EKMG251ELL101MLN3S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 250V, 20%, RADIAL