Produkte > CHEMI-CON > EKMG401ELL330ML25S
EKMG401ELL330ML25S
EKMG401ELL330ML25S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 195 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 351 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 954 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG401ELL330ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 195 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 351 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG401ELL330ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG401ELL330ML25S EKMG401ELL330ML25S Hersteller : United Chemi-Con -514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 400volts 33uF 16x25
auf Bestellung 465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG401ELL330ML25S Hersteller : United Chemi-Con(UCC) KMG_UCC.pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С, мкФ = 33, Uном, В = 400, Точн, % = 20, Ir = 195 мА, Rm, мм = 7,5, Габ. розм, мм = 16 x 26,5, Тексп, °С = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 2000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 16x26.5mm Од. вим: