Produkte > CHEMI-CON > EKMG401ELL4R7MJ16S
EKMG401ELL4R7MJ16S
EKMG401ELL4R7MJ16S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 125 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1367 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG401ELL4R7MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 125 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG401ELL4R7MJ16S EKMG401ELL4R7MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400volts 4.7uF 10x16
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMG401ELL4R7MJ16S Hersteller : United Chemi-Con(UCC) KMC_UCC.pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С, мкФ = 4,7, Uном, В = 400, Точн, % = 20, Ir = 50 мА, Rm, мм = 5, Габ. розм, мм = 10 x 17,5, Тексп, °С = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 1000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 10x17.5mm Од. вим: шт