Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG630ETD101MJC5S
EKMG630ETD101MJC5S
EKMG630ETD101MJC5S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100UF 63V
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG630ETD101MJC5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 322.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG630ETD101MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG630ETD101MJC5S EKMG630ETD101MJC5S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 322.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG630ETD101MJC5S EKMG630ETD101MJC5S Hersteller : United Chemi-con kmgll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 215mA 1000h 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V