Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH101VNN103MB80T
EKMH101VNN103MB80T
EKMH101VNN103MB80T United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.428 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH101VNN103MB80T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.428 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH101VNN103MB80T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH101VNN103MB80T EKMH101VNN103MB80T Hersteller : Chemi-Con KMHN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 100 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMH101VNN103MB80T EKMH101VNN103MB80T Hersteller : United Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 100 Volt