Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH101VSN472MA50S
EKMH101VSN472MA50S
EKMH101VSN472MA50S United Chemi-Con
KMHN_e-2509057.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100 Volt
auf Bestellung 317 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH101VSN472MA50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH101VSN472MA50S EKMH101VSN472MA50S Hersteller : Chemi-Con KMH%20Series.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 100 kHz
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMH101VSN472MA50S EKMH101VSN472MA50S Hersteller : Chemi-Con KMHN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100 Volt