Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH181VQT392MB63T
EKMH181VQT392MB63T
EKMH181VQT392MB63T United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 180V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.545 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH181VQT392MB63T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 180V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.03 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.545 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH181VQT392MB63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH181VQT392MB63T EKMH181VQT392MB63T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-553247.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 180 Volt