Produkte > CHEMI-CON > EKMM201VSN222MA50S
EKMM201VSN222MA50S
EKMM201VSN222MA50S Chemi-Con
KMM%20Series_Web.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 50
Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120
Ripple Current @ Low Frequency: 3.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.67 A @ 50 kHz
auf Bestellung 21011 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM201VSN222MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 50, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120, Ripple Current @ Low Frequency: 3.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.67 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM201VSN222MA50S EKMM201VSN222MA50S Hersteller : Chemi-Con KMM%20Series_Web.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 2200uF 35X50
auf Bestellung 312 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMM201VSN222MA50S EKMM201VSN222MA50S Hersteller : United Chemi-Con KMMN_e-2509020.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 2200uF 35X50