Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMM451VSN271MR40T
EKMM451VSN271MR40T
EKMM451VSN271MR40T United Chemi-con
ekmm201vsn471mn45t_ic-on-line.cn.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 40mm) PC Pin 1.28 Ohm 1280mA 3000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM451VSN271MR40T United Chemi-con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.228Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8304 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM451VSN271MR40T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM451VSN271MR40T EKMM451VSN271MR40T Hersteller : United Chemi-Con Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.228Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8304 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKMM451VSN271MR40T EKMM451VSN271MR40T Hersteller : United Chemi-Con -346701.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 450 Volt