Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350ELL331MJC5S
EKMQ350ELL331MJC5S
EKMQ350ELL331MJC5S Chemi-Con
KMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 525 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350ELL331MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 525 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350ELL331MJC5S EKMQ350ELL331MJC5S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_KMQLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 330uF Tol 20% 10x12.5mm AEC-Q200
auf Bestellung 723 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMQ350ELL331MJC5S EKMQ350ELL331MJC5S Hersteller : United Chemi-Con al-kmq-e-2019-1799697.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 330uF 10X12
auf Bestellung 1345 Stücke:
EKMQ350ELL331MJC5S EKMQ350ELL331MJC5S Hersteller : United Chemi-con kmqll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 350mA 2000h 105°C Bulk