Produkte > CHEMI-CON > EKMQ630EC3222MMP1S
EKMQ630EC3222MMP1S
EKMQ630EC3222MMP1S Chemi-Con
KMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.65 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.782 A @ 100 kHz
auf Bestellung 424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ630EC3222MMP1S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.65 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.782 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ630EC3222MMP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ630EC3222MMP1S EKMQ630EC3222MMP1S Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
EKMQ630EC3222MMP1S EKMQ630EC3222MMP1S Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63 Volt cut leads
Produkt ist nicht verfügbar
EKMQ630EC3222MMP1S EKMQ630EC3222MMP1S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63 Volt cut leads