Produkte > CHEMI-CON > EKMS551VSN471MA60S
EKMS551VSN471MA60S
EKMS551VSN471MA60S Chemi-Con
KMSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 550V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9029 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS551VSN471MA60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 550V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.03 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9029 A @ 50 kHz.