Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMV401VSN102MA60S
EKMV401VSN102MA60S
EKMV401VSN102MA60S United Chemi-Con
MVARA_e-2509070.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 400 Volts 20%
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMV401VSN102MA60S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.79 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.9897 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMV401VSN102MA60S EKMV401VSN102MA60S Hersteller : Chemi-Con MVARA_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 400 Volts 20%
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMV401VSN102MA60S EKMV401VSN102MA60S Hersteller : Chemi-Con KMVN-e.PDF Description: CAP ALUM 400V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.79 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.9897 A @ 50 kHz